Siyonist İsrail Rejimi Sözde Kürdistan Hayaliyle Yaşıyor

0
4

İşgalci İsrail’den Ortadoğu’da sözde bağımsız Kürt devleti kurulmasına yine destek geldi. Kürtlere yapılan haksızlığın düzeltilmesini isteyen Adalet Bakanı Şaked, uluslararası toplumun ‘işini kolaylaştırıp’ devletin nerede kurulması gerektiğine dair koordinat da verdi. Şaked’e göre Kürdistan Türkiye ve İran arasında kurulmalı.

İşgalci İsrail hükümeti yıllardır doğrudan ve dolaylı olarak destek verdiği bağımsız Kürt devleti fikrini yeniden gündeme getirdi. Irkçı sözleri sebebiyle kabinenin tartışmalı isimlerinden olan ve ‘Bayan Hitler’ olarak anılan Adalet Bakanı Ayelet Şaked, bağımsız Kürt devleti kurulmasına büyük destek verdiğini ve bu yeni devletin Türkiye ve İran arasında yer alması gerektiğini söyledi.

KÜRTLER IŞİD’LE MÜCADELEDE ‘STRATEJİK PARTNER’

Tel Aviv’deki Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü (INSS) güvenlik konferansında konuşan Şaked, “Kürtleri devletsiz en büyük ulus yapan adaletsizliği düzeltecek adımlar atmalıyız. Uluslara Kürt devleti kurulması çağrısı yapmalıyız” dedi. Diğer taraftan Kürtlerle İsrail arasındaki kültürel bağlara dikkat çeken Şaked, Kürtlerin IŞİD ve diğer terör örgütleriyle mücadelede stratejik bir partner olduğunu savundu.

‘HİÇBİR ULUSA SALDIRMADILAR’

‘Daha önce hiçbir ulusal saldırmayan’ Kürt halkını ‘barış isteyen bir ulus’ olarak niteleyen Şaked, “Kürtlerin mükemmel bir demokrasisi var. Kadınlara eşit haklar veriyorlar” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap